Tipy na výlet

Skiareál Bubákov - Herlíkovice

Skiareál je vhodný na lyžování pro celou rodinu. Najdete zde lyžařskou školu pro děti i dospělé. Využít můžete 2x čtyřsedačkovou lanovku a 5x vlek. V areálu si můžete zalyžovat až na 12,4 kilometrech sjezdových tratí a najdete zde i 2 dětská parky. Lanovkou lze vyjet do horní stanice, kde se přímo napojíte na běžkařské tratě.

Skiareál Kněžický vrch

I zde můžete k lyžování využít 2x lanovku ( čtyřsedačkovou a třísedačkovou) a 2x vlek s ppřepravou až 4600osob v hodině. Od měnou při lyžování vám bude krásný výhled na Vrchlabí a okolní kopce.

Skiareál Špindlerův Mlýn

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí nepřeberné množství množství sjezdovek a obtížností. Zde si lyžař každé úrovně najde to své. Lyžařské a snowboardové školy, pujčovny, večerní lyžování a mnoho dalšího. 

Skiareál Benecko

Náš domek stojí 100 metrů od vleku a kousek na od běžeckých tratí. Sjezdové lyžování si můžete užít na 10ti lyžařských vlecích („provázek, POMA, kotva, sedačka) v délkách 120 – 800 metrů, v obtížnosti od „plácku“ až po černou. Nejnovější čtyřsedačková lanovka má délku 750 metrů. V okolí skiareálu je mnoho pujčoven lyží a dalšího lyžařského vybavení. Krátit čas se zde dá i snowtubingem nebo sáňkováním. 

Dozvědět se více

Běžecké tratě v okolí

Z Herlíkovic vede několik kilometrů běžeckých tratí do různých směrů, vedou na Hormí Mísečky, do Špindlerova Mlýna a na Benecko. Menší okruhy lze najít na okraji Vrchlabí.

Dozvědět se více

Rozhledna Žalý

I méně zdatní turisté nebo maminky s kočárky mohou navštívit vrchol Žalý (1019 m. n. m.) s nejstarší kamennou rozhlednou, která je 18 metrů vysoká, v České republice. Z Benecka je to přibližně 6 kilometrů. Na vrcholu je nově postavena i horská bouda, která na místě původně stála od roku 1890.

Dozvědět se více

Velbloudí cesta kolem Žalého 

Touto cestou skutečně v roce 1680 šel velbloud s královéhradeckým biskupem. Cesta je dlouhá přibližně 9 kilometrů. 

Dozvědět se více

Lufťákova cesta

O spojení kvalitního vzduchu a zábavy se můžete přesvědčit na jeden a půl kilometru dlouhé lufťákově stezce, na které jsou zajímavé stanoviště od hádanek až po úkoly na oveření fyzické aktivity. Nemusíte být olympionik ani Einstein, stezku zvládnou projít všichni, kteří se rádi baví. 

Dozvědět se více

Zvědavá ulička Jilemnice

Ulička se jmenuje Zvědavá, protože každý další postavený dům byl posunutý o něco více vpřed, aby měli všichni obyvatelé ulice stejný výhled. Ulička se nachází asi 200 metrů od náměstí. 

Dozvědět se více

Plavecký bazén Jilemnice 

V případě špatného počasí můžete navštívit plavecký bazén s délkou dráhy 25 metrů a přilehlý dětský bazén, nebo saunu a solnou jeskyni.

Dozvědět se více

Kněžická chalupa - jízdárna

Milujete Vy nebo Vaše děti koně? Potom je pro Vás ideálním výletem jízdárna v Kněžicích, protože si tady můžete objednat jízdu na koni a pro děti na poníkovi. 

Dozvědět se více

Bozkovské dolomitové jeskyně 

Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě jsou jedny z nejkrásnějších jeskyní v České republice. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou.

Dozvědět se více

Letiště Vrchlabí

Nabízí vyhlídkové lety různých tras, Krkonoše, rozhledny a vyhlídky, hrady a zámky, Adršpach, Český ráj, Máchův kraj, Jizerské hory a další. 

Dozvědět se více

Muzeum Jilemnice

Jilemnické muzeum se nachází v Zámeckém parku přímo v budově zámku a část expozice je v budově bývalého pivovaru č.p. 1. Největší atrakcí tu je asi Metelkův pohyblivý Betlém. 

Dozvědět se více

Špindlerův Mlýn - přehrada

Labská přehrada byla postavena v letech 1910 – 1914. Vodní nádrž o ploše 40 ha je dlouhá jeden kilometr a leží na horním toku Labe u jižního okraje Špindlerova Mlýna. Labská přehrada zachytává většinu sněhových vod ve střední části Krkonoš. Od osmdesátých let tady stojí 120 m dlouhý silniční most. 

Dozvědět se více

Zoo a safari Dvůr Králové nad Labem

ZOO Dvůr Králové má dvě rozdílné sezóny. Od října do dubna se podobá ostatním zahradám a je přístupná pro pěší návštěvníky, kdy na ploše 20 hektarů prezentuje zvířata v tropických pavilonech (šelmy, primáty, ptáky, slony, plazy, ryby aj.) a celoročně osazených výbězích (žirafy, zebry, některé druhy antilop, nosorožce, slony a další).  V době letní sezony nabízí na ploše 60 ha skutečné Africké SAFARI, které návštěvníci projíždějí vlastními vozy a autobusy a pěší 10 ha velkou klasickou ZOO.

Dozvědět se více

Bobová dráha Špindlerův mlýn

Bobovka má délku 1400 metrů, projedete na ní 22 zatáček, 5 jumpů (terénních zlomů) a 3 tunely. Díky osvětlení, může být v provozu i po setmění. Ve dne je z dráhy krásný výhled na okolní panorama Krkonoš. Jet můžete v bobu pro jednoho nebo pro dva, boby jsou jsou nerez oceli. Děti do 8 let jezdí v doprovodu rodičů. Místy může Vaše rychlost dosáhnout až 65/km v hodině, rychlost si ale regulujete sami. 

Dozvědět se více